DSC_0125

Uroczysta Gala 70-lecia Bielawianki za nami

W sobotę w Teatrze Robotniczym MOKiS w Bielawie odbyła się Uroczysta Gala Jublieuszu Obchodów 70-lecia Klubu Sportowego Bielawianka. Data 2 kwietnia przypadała dokładnie w ten sam dzień roku, w którym został zawiązany wielosekcyjny klub Bielawianka. Miejsce gdzie odbywała się Gala, także było miejscem gdzie powstał nasz klub i złożono tutaj siedemdziesiąt lat temu wszystkie stosowne podpisy.

 

Uroczystą Galę 70-lecia Klubu poprowadzili: Magda Mika oraz prezes SKP Bielawianka Czesław Szewczyk.  Na widowni Teatru Robotniczego pojawiło się więcej osób, niż jest miejsc siedzących (300), co akurat bardzo ucieszyło organizatorów tego wydarzenia. Wśród publiczności, która zasiadła w fotelach pojawiło się bardzo wielu oficjeli Świata Sportu, Prezesów Związków i Urzędów, działaczów, sportowców, trenerów, sponsorów  i kibiców.

 

Galę zaszczycili swoją obecnością między innymi: Paweł Papke (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej), Grzegorz Pieronkiewicz (Prezes Polskiego Związku Zapasów), Andrzej Padewski (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej), Paweł Wachowiak (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej), Mariusz Kruczyc (Prezes Dolnośląskiego Związku Zapasów) , Dariusz Stachurski (Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu), Stanisław  Łopaciński (v-ce prezes DZPS), Paweł Rańda (Dyrektor Biura Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, wicemistrz Olimpijski z Pekinu) oraz przedstawiciele byłych i obecnych Władz Miasta na czele z Burmistrzem Miasta Piotrem Łyżwą.

 

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem krótkiego rysu historycznego założenia Klubu Bielawianka, po czym  wspomniano na dużym ekranie Kina MOKiS osoby, których już nie ma na tym świecie a były blisko związane z naszym klubem. Potem głos zabrał Burmistrz Bielawy Pan Piotr Łyżwa.

 

Główną część uroczystości zajęły prezentacje multimedialne wszystkich czterech sekcji sportowych w następującej kolejności: piłka nożna, piłka siatkowa, zapasy i lekka atletyka. Prezentacje te dostępne są pod linkiem: Multimedialne prezentacje historyczne czterech sekcji Bielawianki. Po nich przedstawiciele Związków Sportowych wręczali odznaczenia dla wyróżnionych działaczy  i zawodników z poszczególnych klubów z wyjątkiem nieistniejącej już sekcji lekkoatletycznej. Kluby także wręczały pamiątkowe statuetki dla trenerów i sportowców, którzy zwyciężyli w prowadzonych na oficjalnej stronie obchodów plebiscytów. Przerywniki między prezentacjami umilały występy muzykalne zespołu Erato z Bielawy a także tańczących dzieci.

 

Na sam koniec upominki od Urzędu Miasta dla wszystkich czterech klubów wręczyli Burmistrz Piotr Łyżwa i Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Dragan. Głos też zabrali Panowie: Andrzej Wojciechowski (autor książki „Sportowa Pasja” dotyczącej piłkarskiej Bielawianki z lat 60-tych) oraz Maciej Piasecki (dziennikarz Tygodnika Słowo Sportowe), który wręczył na ręce Prezesa OFM Bielawianka Bester Bielawa Pana Roberta Chabińskiego oprawioną w ramę pierwszą stronę poniedziałkowego wydania gazety poświęconą 70-leciu Bielawianki.

 

Sama uroczystość mogła się wszystkim bardzo podobać, choć nie obyło się bez jednej wpadki. W ferworze zamieszania w scenariuszu umknęło organizatorom, aby poprosić na scenę o zabranie głosu zaproszonego na Galę przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego – Dyrektotra Biura Sportu, Rekreacji i Turystyki Pawła Rańdę. Wyszło nie tak jak być powinno, bowiem Pan Paweł miał przygotowaną dla Organizatorów piękną oprawianą w ramę Pamiątkową paterę, którą przekazał w kuluarach już po samej Gali. W związku z tym na łamach naszej strony w imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy bardzo Przeprosić za zaistniałą sytuację.

 

Po Gali na uczestników czekał przygotowany na pietrze Teatru catering oraz historyczna wystawa poszczególnych sekcji.

 

Zdjęcia i relacje filmowe z naszej Gali możecie Państwo obejrzeć na stronach naszych Patronów Medialnych:

Portal DDZ24.EU – link do zdjęć autorstwa Marcina Łubkowskiego70 lat bielawskiego klubu sportowego

Portal DOBA.PL – link do zdjęć autorstwa Krzysztofa Brzeźniak70-lecie Klubu Sportowego Bielawianka

Portal DZ-OW.PL – link do zdjęć autorstwa Ilony LeszczyńskiejUroczysta gala 70-lecia klubu Bielawianka

Portal DTP-24.PL – link do zdjęć autorstwa M.S/FZS70-lecie Bielawianki

Portal BIBLIOTHEC BIELAVIANA – link do kroniki telewizyjnej z Gali autorstwa dr Rafała Brzezińskiego70 LAT KLUBU SPORTOWEGO BIELAWIANKA BIELAWA BIBLIOTHECA BIELAVIANA

Tygodnik  SŁOWO SPORTOWE – link do zdjęć autorstwa Macieja Piaseckiego – album dziennikarza na facebooku 70. lat Bielawianki Bielawa
TELEWIZJA SUDECKA – link do relacji telewizyjnej z Gali autorstwa Adama Pachury i Krzysztofa Stachury: GALA Z OKAZJI 70-LECIA KS BIELAWIANKA
Zdjęcia przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu Łukasza Gryś (OFM Bielawianka Bester) na naszym profilu na facebooku 70-lecie Klubu Sportowego Bielawianka – link do ALBUMU: Uroczysta Gala Jubileuszu 70-lecia Klubu SportowegoBielawianka
Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie na Galę i do zobaczenia za pięć lat na 75-leciu Klubu Sportowego Bielawianka.
KOMITET ORGANIZACYJNY JUBILEUSZU 70-LECIA KLUBU SPORTOWEGO BIELAWIANKA
W SKŁADZIE:
L-LKS Bielawianka
DSC_0125