Zdjęcie 20

Owocne sukcesy siatkarzy Bielawianki po 2010 roku

Po dwóch z rzędu wicemistrzostwach III ligi na Dolnym Śląsku siatkarzy Bielawianki Bester i niezbyt udanych występach na Turniejach Finałowych o awans do II ligi w Bydgoszczy (sezon 2008/2009) i w Kętach (sezon 2009/2010) przyszedł czas na wprowadzenie jakiś zmian w organizacji i prowadzeniu Klubu. W końcu apetyt na II ligę w Bielawie narastał z roku na rok, już od 2002 roku, kiedy po raz pierwszy zagraliśmy w Finałowym Turnieju w Olkuszu.

W czerwcu 2010 roku na Walnym Zebraniu Członków Klubu Bielawianki-Bester na Prezesa Klubu został wybrany Pan Robert Chabiński. Oprócz nowego prezesa do składu Zarządu weszło kilku młodszych ludzi, od dawna związanych z bielawską siatkówką i świeżą wizją na funkcjonowanie klubu: Andrzej Zemanek (trener i wiceprezes), Andrzej Krogulski (wiceprezes), Ambroży Ciesielski (skarbnik), Łukasz Gryś (rzecznik, sekretarz), Grzegorz Cwalina, Mariusz Walczak oraz Marian Stolarczyk.

Zdjęcie 13

Zdjęcie 1. Zarząd Klubu Sportowego Bielawianka-Bester wybrany w czerwcu 2010 roku

 

Za sprawą Nowego Zarządu zdecydowanie odmienione zostało oblicze Klubu. Stworzone zostało logo klubu, którego autorem został Pan Tomasz Ryndak z Nysy, odświeżona została strona internetowa new.bielawianka-siatkowka.pl, utworzone zostało konto klubu na facebook’u (www.facebook.com/KS.BielawiankaBesterBielawa), nawiązany został kontakt z miejscowymi mediami, uatrakcyjniona została oprawa meczy rozgrywanych w Bielawie a przede wszystkim rozpoczęto na dużo większą skalę szkolenie dzieci i młodzieży w Bielawskich szkołach.  Trenerem najmłodszych adeptów siatkówki został doświadczony trener z Wałbrzycha, Pan Jarosław Dusza.

Pierwsze logo jednosekcyjnego Klubu Sportowego Bielawianka Bester Bielawa - autor Tomasz Ryndak z Nysy

Zdjęcie 2. Pierwsze logo Klubu Sportowego Bielawianka Bester Bielawa – autor Tomasz Ryndak z Nysy.

 

W sezonie 2010/2011, co prawda pierwszy zespół zanotował lekka obniżkę lotów w porównaniu z dwoma poprzednimi latami, ale szybko działacze wyciągnęli z tego wnioski. Gdyby nie słaby początek sezonu i sześć przegranych w pierwszych ośmiu meczach III ligi, to być może po raz trzeci z rzędu udałoby się zagrać w turniejach o II ligę. Ostatecznie w 18-tu spotkaniach odnieśliśmy 8 przegranych plasując się na 5-tej pozycji tabeli III ligi dolnośląskiej.

seniorzy kopia

Zdjęcie 3. Bielawianka Bester Bielawa w sezonie 2010/2011 (III liga dolnośląska). U góry od lewej: Andrzej Zemanek (trener), Marcin Terlecki, Robert Michalik, Paweł Skibicki, Błażej Szymeczko, Paweł Dobrzański, Dawid Pacioch, Michał Malczewski. Na dole od lewej: Piotr Sidor, Krzysztof Stryczniewicz (K),  Jarosław Budziński, Bartosz Świgoń, Mateusz Polakowski, Adrian Kula.

 

Po sezonie 2010/2011 z gry w zespole zrezygnowało dwóch doświadczonych zawodników Marcin Terlecki (sprawy zawodowe) i Robert Michalik (kontuzja kolana) oraz dwóch obiecujących młodych wychowanków Bartosz Świgoń i Adrian Kula (zadecydowały sprawy osobiste). Lukę po nich Zarząd Klubu zdecydował się wypełnić trzema zawodnikami z doświadczeniem gry w w II lidze. Do Bielawy ściągnięto z Wałbrzycha Krzysztofa Kurpiela i Bartosza Jerzyka a także po czterech latach wojaży po drugoligowych klubach powrócił do macierzystego klubu Piotr Borkowski. Cała ta trójka zdecydowała się na „zrobienie małego kroku w tył, by zrobić dwa do przodu”. Przed sezonem, bowiem głośno mówiono o tym, że Bielawa w końcu chce awansować wyżej. Do zespołu powrócił także po rocznej przerwie z siatkówką drugi wychowanek Wojciech Malczewski.

Decyzje Zarządu okazały się być bardzo trafione, bowiem w sezonie 2011/2012 odniesiono największy sukces sportowy w ówczesnej historii klubu. Po  rekordowym bilansie w III lidze dolnośląskiej zespół wywalczył awans do II ligi rozgrywek centralnych,  triumfując  na Finałowym Turnieju rozgrywanym w Bielawie. Bielawianka Bester zakończyła tamten sezon bez przegranego spotkania (24 mecze stosunek setów 72:6) a trenerami historycznej drużyny byli Panowie Andrzej Zemanek oraz jego turniejowy asystent Jarosław Dusza.

W turnieju półfinałowym Bielawianka Bester pokonała Politechnikę Gliwicką (3:0), TOR Dobrzeń Wielki (3:0) oraz Oriona Sulechów (3:0). Dzięki wygraniu tego turnieju uzyskaliśmy prawo organizacji turnieju finałowego o awans do II ligi w Bielawie. Przy oszałamiającym dopingu naszych kibiców pokonaliśmy na turnieju finałowym kolejno GKS Stoczniowiec Gdańsk (3:0), LKS Kłos Olkusz (3:2) oraz UKS Trójka Międzyrzec Podlaski (3:1) i mogliśmy świętować awans :-)

Zdjęcie 14

Zdjęcie 4. Mistrzowie III ligi dolnośląskiej 2011/2012 tuż po wywalczeniu awansu do II ligi. Od lewej stoją:  Ambroży Ciesielski (zarząd), Błażej Szymeczko, Paweł Dobrzański, Paweł Skibicki, Piotr Sidor, Wojciech Malczewski, Krzysztof Stryczniewicz (kapitan), Jarosław Budziński, Krzysztof Kurpiel, Michał Malczewski, Łukasz Gryś (zarząd), Mateusz Polakowski, Jacek Szyszka (fizjoterapeuta), Jarosław Dusza (asystent trenera), Robert Chabiński (prezes klubu). Kucają od lewej: młody kibic, Dawid Pacioch, Piotr Borkowski, Andrzej Zemanek (trener), Bartosz Jerzyk.

 

W okresie przygotowawczym do pierwszego sezonu Bielawianki Bester w II lidze zespół zasiliło kilku młodych i perspektywicznych siatkarzy spoza Bielawy: Radosław Dusza, Tomasz Botwina, Wojciech Gogola, Michał Karauda,  Dariusz Król i Maciej Kacprzak. Z kolei buty na kołek postanowili odwiesić bracia Malczewscy, kończąc tym samym kilkunastoletnią przygodę z siatkówką i z Bielawianką. Inny nasz wychowanek Mateusz Polakowski zdecydował się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych, zawieszając tym samym na rok swoją karierę sportową. Kadra Bielawianki Bester w sumie liczyła 15 osób, bowiem pozostałych 10-ciu siatkarzy postanowiło pozostać na kolejny sezon w klubie.

Zdjęcie 15

Zdjęcie 5. Bielawianka Bester Bielawa – sezon 2012/2013 (II liga). U góry od lewej: Andrzej Zemanek (trener), Dariusz Król, Wojciech Gogola, Paweł Skibicki, Błażej Szymeczko, Paweł Dobrzański, Michał Karauda, Maciej Kacprzak, Jarosław Dusza (asystent trenera). Na dole od lewej: Tomasz Botwina, Krzysztof Kurpiel, Bartosz Jerzyk, Piotr Borkowski (K), Dawid Pacioch, Krzysztof Stryczniewicz, Radosław Dusza, Jarosław Budziński.

 

W sobotę 29 września 2012 roku w Bielawie odbyła się historyczna dla Bielawianki Bester inauguracja sezonu w grupie 2  II ligi. Nasi seniorzy odnieśli wówczas historyczną wygraną na tym szczeblu rozgrywkowym, pokonując 3:2 słynną Gwardię Wrocław.

Na przełomie grudnia i stycznia nastąpiła zmiana na stanowisku trenera pierwszego zespołu Bielawianki. Do klubu dołączył Pan Dariusz Ratajczak, natomiast Andrzej Zemanek został jego asystentem. Dariusz Ratajczak w przeszłości zdobywał z zespołem AZS-u Nysa brązowe medale Mistrzostw Polski jako zawodnik i trener.

Zdjęcie 16

Zdjęcie 6. Dariusz Ratajczak – trener Bielawianki Bester od połowy sezonu 2013/2014 i w sezonie 2013/2014

 

Na zakończenie rundy zasadniczej sezonu 2012/2013 w grupie 2 II ligi zespół Bielawianki Bester zajął 10-te miejsce na 12 zespołów (8 wygranych i 14 przegranych spotkań) i rozpoczął walkę o miejsca 9-12 (play-out do 3 zwycięstw). W pierwszej rundzie rywalizacji w Play-Out, pomimo lepszego rozstawienia przegraliśmy rywalizację do trzech zwycięstw z Volley Rybnik w stosunku 2:3 i rozpoczęliśmy rywalizację o prawo gry w barażach o utrzymanie w II lidze. W maju 2013 zespół Bielawianki wygrał rywalizację do trzech zwycięstw z zespołem Exact Systems Częstochowa w czterech meczach i uzyskał prawo gry w barażach o utrzymanie w II lidze z ówczesnym mistrzem III ligi śląskiej – zespołem TKKF Czarni Katowice. Dopiero 1 czerwca 2013 roku kończymy bardzo długi sezon. Po wygraniu rywalizacji w dwumeczu z Katowicami (3:0 w Bielawie i 2:3 w Katowicach) zagwarantowaliśmy sobie utrzymanie w II lidze w inauguracyjnym sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym. Ogólnie w całym sezonie rozgrywamy aż 33 spotkania w II lidze + 1 w Pucharze Polski – bilans to 14 wygranych i 20 przegranych spotkań.

 

Na kolejny sezon 2013/2014 sztab szkoleniowy pozostał bez zmian, natomiast wśród zawodników Bielawianki Bester nastąpiły spore roszady. Do innego drugoligowego klubu AZS-u Zielona Góra odeszły trzy ważne ogniwa naszego teamu: Piotr Borkowski, Błażej Szymeczko oraz Paweł Skibicki. Poza tym zrezygnowano także aż z ośmiu innych siatkarzy. Do dyspozycji trenerów pozostało tylko czterech siatkarzy: Krzysztof Kurpiel, Bartosz Jerzyk, Dawid Pacioch i Tomasz Botwina. Dodając jeszcze Krzysztofa Prokopowicza, który w końcówce poprzedniego sezonu trenował już z siatkarzami Bielawianki, można było rzec, że ciężkie zadanie stało przed szkoleniowcami w kontekście budowania zespołu, tym bardziej że poprzedni sezon zakończyliśmy bardzo późno, jeśli chodzi o rozgrywki halowe. W przerwie wakacyjnej do zespołu dołączyli następujący siatkarze: Alex Strubbe, Maciej Leński, Łukasz Jurczyński, Tomasz Surtel, Piotr Wierzbicki i Fabian Kurzawiński.  Nieco później, bo już w trakcie sezonu 12-tkę meczową uzupełnił Bartosz Wajdowicz, który rozpoczynał przygotowania jako czwarty środkowy w Plus Ligowym zespole Effector Kielce.

Seniorzy sezon 2013-2014

Zdjęcie 7. Zespół Bielawianka Bester Bielawa – sezon 2013/2014 (II liga). Na zdjęciu brakuje jedynie Bartosza Wajdowicza.

Inauguracja drugiego sezonu naszych seniorów w II lidze grupy 2 odbyła się pod 28 września 2013 roku. Wówczas to przegraliśmy u siebie w hali z Gwardią Wrocław 1:3.

W styczniu 2014 roku zakończyła się runda zasadnicza w grupie 2 II ligi. Zespół Bielawianki po rozegraniu 14-tu spotkań zajął 5-te miejsce na 8 zespołów (5 wygranych i  9 przegranych spotkań) i rozpoczął walkę o miejsca 5-8 (systemem każdy z każdym). Mimo, że po rundzie zasadniczej byliśmy w najlepszej sytuacji spośród zespołów walczących w dolnej połówce tabeli 2 grupy II ligi (9 punktów na starcie za zajęcie 5-tego miejsca), to kompletnie nie wyszła nam  najważniejsza część sezonu. Po ostatniej kolejce w dniu 29-go marca 2014 okazało się, że nasz zespół  zajmuje ostatnie miejsce w rywalizacji o miejsca 5-8 (1 wygrana i 5 przegranych spotkań). Tym samym zgodnie z regulaminem rozgrywek mieliśmy się pożegnać z II ligą, ale jak się później okazało, dzięki reorganizacji II ligi, otrzymaliśmy możliwość występu na parkietach drugoligowych także w sezonie 2014/2015.

Ogólnie w całym sezonie 2013/2014 rozegraliśmy 20 spotkań w II lidze – bilans bardzo niekorzystny: 6 wygranych i 14 przegranych spotkań. Po ostatnim meczu w II lidze do dymisji podał się pierwszy trener seniorów Dariusz Ratajczak.

 

W trakcie trwania sezonu w dniu 30-go listopada 2013 zostaje rozstrzygnięty konkurs na sponsora tytularnego Bielawianki Bester Bielawa. Sponsorem tym zostaje bielawska firma BEEWATEC i człon tej firmy wszedł w nazwę klubu. Od tego nazwa Klubu brzmiała Beewatec Bielawianki Bester Bielawa.

 

W sezonie 2013/2014 wielki sukces odnoszą Juniorzy Beewatec Bielawianki Bester Bielawa, którzy wywalczyli Mistrzostwo Dolnego Śląska i uzyskali awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Zespół do złotego medalu poprowadził wałbrzyski trener Jarosława Dusza, który pracę w klubie rozpoczął pod koniec 2010 roku. W dniu 8 lutego 2014 w trakcie meczu II ligi z Sobieskim Żagań odbyło się wręczenie naszym juniorom złotych medali  przekazanych przez DZPS.

Zdjęcie 17

Zdjęcie 8. Mistrzowie Dolnego Śląska Juniorów – sezon 2013/2014 (trener Jarosław Dusza)

Zespół juniorów na bardzo silnie obsadzonym Turnieju 1/4 MPJ w Jastrzębiu Zdrój zajmuje 5-te miejsce na 6 zespołów (jedna wygrana 3:1 z Kęczanin Kęty i dwie przegrane 0:3 z AZS Nysa i Volley Rybnik). Dwa zespoły z tego turnieju awansowały później do najlepszej ósemki w Polsce, a zespół Volley Rybnik zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii Junior.

 

W dniu 28-go czerwca 2014 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu, na którym udzielono Absolutorium Ustępującemu  Zarządowi i wybrano nowe Władze Klubu na kolejne cztery lata. Skład Zarządu w zdecydowanej większości pozostał bez zmian. Z funkcji wiceprezesa zrezygnował Andrzej Krogulski a do Zarządu został powołany nowy członek Krzysztof Felsztyński.

 

Także w czerwcu 2014 roku nastąpiło podpisanie kontraktu z młodym, ale już doświadczonym trenerem Marcinem Jaroszem,  prowadzącym wcześniej pierwszoligowy klub AVIA Świdnik. Marcin Jarosz w swojej karierze zawodniczej rywalizował na parkietach Plus Ligi w zespołach Gwardii Wrocław i GTPS Gorzów Wielkopolski. Jest synem wielokrotnego reprezentanta kraju (trzykrotnego wicemistrza Europy) Macieja Jarosza oraz starszym bratem obecnego reprezentanta Polski Jakuba Jarosza.

Zdjęcie 18

Zdjęcie 9. Marcin Jarosz – trener Beewatec/OFM Bielawianki Bester Bielawa – sezony 2014/2015, 2015/2016

 

W środę 27-go sierpnia 2014 roku odbyła się pierwsza historyczna  prezentacja zespołu Beewatec Bielawianka Bester Bielawa, która miała miejsce w sali kinowej nowo wyremontowanego Art-Inkubatora w Bielawie. W prezentacji tej wzięli udział lokalne media, władze miasta, kibice oraz przedstawiciele sponsorów klubu. W nowym zespole budowanym przez Marcina Jarosza znalazło się miejsce dla pięciu siatkarzy z poprzedniego sezonu: Alexa Strubbe, Łukasza Jurczyńskiego, Macieja Leńskiego, Tomasza Surtela i Krzysztofa Prokopowicza oraz siedmiu nowych.  Pięciu z nich dołączyło do nas spoza Bielawy: Michał Tomiałowicz, Michał Glinka, Marek Wawrzyniak, Grzegorz Kukla i Kamil Durski. Skład uzupełnili dwaj wychowankowie klubu – ubiegłoroczny mistrz Dolnego Śląska Juniorów Maciej Byczek oraz wracający do grania w siatkówkę Mateusz Polakowski. W trakcie sezonu nastąpiło także kilka roszad w kadrze. Do zespołu dołączył Jarosław Pizuński, a w miejsce Macieja Byczka, który zrezygnował z gry dołączył drugi ubiegłoroczny junior Jakub Kapczuk.  Z końcem grudnia 2014 roku Klub rozwiązał także kontrakt z przyjmującym Markiem Wawrzyniakiem.

Seniorzy sezon 2014-2015 (3)

Zdjęcie 10. Beewatec Bielawianka Bester Bielawa po uroczystej prezentacji zespołu – sezon 2014/2015 (II liga). U góry od lewej: Michał Tomiałowicz, Michał Glinka (K), Tomasz Surtel, Łukasz Jurczyński, Marek Wawrzyniak, Krzysztof Prokopowicz, Andrzej Zemanek (II trener), Marcin Jarosz (I trener). Na dole od lewej: Grzegorz Kukla, Alex Strubbe, Maciej Byczek, Kamil Durski, Mateusz Polakowski.

 

W dniu 27-go września 2014 roku zainaugurowany został sezon naszych seniorów w grupie 2 II ligi. Seniorzy  przegrywają swój pierwszy mecz na wyjeździe 0:3 z SPS Chrobry Głogów, ale tydzień później już na własnym parkiecie pokonują 3:0 Sobieskiego Żagań.

Po pierwszej rundzie zespół BBBB zajmował szóste miejsce w tabeli grupy 2, ale druga część sezonu była znacznie lepsza, bowiem rundę zasadniczą zakończył na miejscu czwartym, premiowanym udziałem w rywalizacji play-off, w której to przeciwnikiem był najlepszy zespół rozgrywek MKST Astra Nowa Sól. Skazywany w tej parze na porażkę zespół Beewatec Bielawianki Bester wygrał tą rywalizację stosunkiem spotkań 3:2  i awansował do Turnieju Półfinałowego o awans do I ligi. Cztery z pięciu spotkań play-off kończyło się po tie-breaku, a jedno z nich (niedzielny mecz nr 4) wygraliśmy 3:0 w Bielawie. Awans do półfinału uzyskaliśmy na terenie przeciwnika 25 marca 2015 roku wygrywając piąte spotkanie 3:2 (prowadząc już 2:0 w setach).

Zdjęcie 19

Zdjęcie 11. Kibice i siatkarze Beewatec Bielawianka Bester Bielawa  – radość po wygranym 3:2 meczu nr 5 fazy play-off o miejsca 1-4 w Nowej Soli

 

Na Turnieju Półfinałowym o I ligę, który odbył się w dniach 10-12.04.2015 w Gorzowie Wielkopolskim zespół Beewatec Bielawianka Bester Bielawa odnosi kolejny historyczny sukces, awansując z drugiego miejsca do Turnieju Finałowego o I ligę. W Gorzowie Wielkopolskim w piątek na inaugurację Bielawianka po bardzo zaciętym spotkaniu musiaał uznać wyższość gospodarzy – zespołu GTPS Gorzów Wielkopolski (przegrana 1:3), ale już w dwóch kolejnych meczach  z dobrze znaną z ligi Gwardią Wrocław (zajmującą drugie miejsce po rundzie zasadniczej w grupie 2) oraz Orłem Międzyrzecz wygrywa po 3:0 i awansuje do grona najlepszych sześciu zespołów II ligi sezonu 2014/2015.

Zdjęcie 20

Zdjęcie 12. Siatkarze Beewatec Bielawianki Bester Bielawa – sezon 2014/2015 – radość po awansie z Turnieju Półfinałowego w Gorzowie Wlkp. na Turniej Finałowy o I ligę.

 

Na Turnieju Finałowym o I ligę w Katowicach (30.04.2015-03.05.2015) zespół Bielawianki przegrywa oba spotkania po 0:3 w podgrupie „A” i kończy rywalizację na miejscach 5-6 wspólnie z zespołem UKS Centrum Augustów. W grupie zagraliśmy z GTPS Gorzów Wielkopolski oraz Czarnymi Rząśnia. Natomiast w Turnieju Finałowym wzięły jeszcze udział zespoły UKS Hutnik Kraków oraz gospodarz TKKF Czarni Katowice, które to wywalczyły awans do I ligi. Po raz pierwszy w historii mecze Bielawianki były transmitowane na żywo w telewizji internetowej z komentarzem dziennikarskim.

Zdjęcie 21

Zdjęcie 13. Zespół Beewatec Bielawianki Bester Bielawa – sezon 2014/2015 po Turnieju Finałowym o I ligę w Katowicach. Tylni rząd od lewej: Łukasz Gryś (rzecznik klubu), Alex Strubbe, Kamil Durski, Mateusz Polakowski, Michał Glinka (K), Tomasz Surtel, Ambroży Ciesielski (skarbnik), Maciej Leński, Robert Chabiński (Prezes Klubu). Przedni rząd od lewej: Andrzej Zemanek (II trener), Łukasz Jurczyński, Jakub Kapczuk, Marcin Jarosz (I trener), Michał Tomiałowicz, Grzegorz Kukla, Jarosław Pizuński.

 

Przed sezonem 2015/2016 z gry w klubie zrezygnowali: Maciej Leński, Łukasz Jurczyński,  Jarosław Pizuński, Jakub Kapczuk oraz Tomasz Surtel. Do szóstki, która pozostała dołączyło dwóch  wychowanków i ubiegłorocznych juniorów: Michał Skwarcan i Oskar Grabowski (wracający z wypożyczenia do Młodej Ligi w Cuprum Lubin) oraz czterech siatkarzy spoza Bielawy: Piotr Janiak, Jakub Dalecki, Arkadiusz Jutrzenka, Tymoteusz Gajek.

Zdjęcie 22

Zdjęcie 14. OFM Bielawianka Bester Bielawa – sezon 2015/2016 (II liga). U góry od lewej: Robert Chabiński (prezes), Michał Tomiałowicz, Michał Skwarcan, Oskar Grabowski, Marcin Jarosz (trener), Piotr Janiak, Jakub Dalecki, Michał Glinka (kapitan). Na dole od lewej: Mateusz Polakowski, Alex Strubbe, Kamil Durski, Grzegorz Kukla,  Arkadiusz Jutrzenka, Tymoteusz Gajek

 

W trwającym nadal sezonie 2015/2016, już z nowym sponsorem tytularnym – firmą OFM z Ostroszowic, zespół Bielawianki kontynuuje bardzo dobre występy w II lidze. W rundzie zasadniczej OFM Bielawianka Bester Bielawa okazała się być zdecydowanie najlepsza w rozgrywkach grupy 2 II ligi a w trzech pierwszych spotkaniach fazy play-off trzykrotnie pokonaliśmy zespół Orła Międzyrzecz i dzięki temu drugi sezon z rzędu zespół Bielawianki awansował na Turniej Półfinałowy o I ligę. Do tego momentu siatkarze z Bielawy rozegrali 18 meczów w rundzie zasadniczej plus trzy fazy Play-Off, przegrywając zaledwie cztery spotkania. W tabeli grupy 2 II ligi bielawianie ugrali 42 punkty z bilansem setów 46:20.

Turniej Półfinałowy o I ligę zostanie rozegrany w dniach 22-24 kwietnia 2016, czyli już po Uroczystej Gali Obchodów 70-lecia Bielawianki. O organizację tego Turnieju w ramach Jubileuszu stara się Zarząd Klubu z Bielawy.

 

Ewenementem na skalę kraju jest fakt pozostawania przez 40 lat (1970-2010) na stanowisku kierownika sekcji siatkówki Pana Józefa Drożdżyńskiego. W 2004 roku za zasługi sportowe Pan Józef otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sześć lat później, w uznaniu wieloletniej pracy społecznej i sportowej Pan Józef Drożdżyński został także uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi wręczonym przez Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

Zdjęcie 24

Zdjęcie 15. Józef Drożdżyński świeżo po odebraniu Złotego Krzyża Zasługi wręczonego  podczas Meczu Gwiazd Plus Ligi w hali warszawskiego Torwaru

 

Nie byłoby naszej historii oraz osiągnięć bez udziału i zaangażowania siódmego zawodnika naszej drużyny, którym jest wspaniała bielawska publiczność, za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Podziękowania także kierujemy do Urzędu Miasta Bielawa i wszystkich pozostałych naszych sponsorów oraz partnerów.

Gramy dla Was. Trzymajcie dalej za nas kciuki. Dziękujemy !!

Zdjęcie 25

Zdjęcie 16. Bielawski doping podczas Turnieju Finałowego o II ligę w Bielawie – sezon 2011/2012

 

Zdjęcie 26

Zdjęcie 17. Głośny doping kibiców Bielawianki na wyjazdowym derbowym spotkaniu w Wałbrzychu – sezon 2012/2013

Zdjęcie 27

Zdjęcie 18. Zespół OFM Bielawianki Bester wraz z kibicami po wygranym meczu play-off z Orzeł Międzyrzecz (6 marzec 2016)

 

Opracowali: Łukasz Gryś, Robert Chabiński

Zredagował: Łukasz Gryś