Zdjęcie 8

Nowa jakość w bielawskiej siatkówce od 2001 do 2010 roku

Bardzo ważną datą w najnowszej historii sekcji siatkarskiej jest dzień 18 grudnia 2001 roku, kiedy to w wyniku reorganizacji wielosekcyjnej Bielawianki powstał nowy, samodzielny Klub Sportowy Bielawianka-Bester.  W marcu 2002 roku na Walnym Zebraniu Członków już jednosekcyjnego Klubu Siatkarskiego pierwszym Prezesem został Jan Stryczniewicz a w Zarządzie zasiedli także: Józef Drożdżyński  (wiceprezes), Tadeusz Nowacki  (wiceprezes), Ambroży Ciesielski  (skarbnik), Andrzej Zemanek (sekretarz).

Zdjęcie 7Zdjęcie 1. Pierwszy Zarząd Klubu Bielawianka-Bester Bielawa po reorganizacji Bielawianki. Od lewej stoją Ambroży Ciesielski, Tadeusz Nowacki, Józef Drożdżyński, Jan Stryczniewicz (brakuje tylko Andrzeja Zemanka).

W  sezonie 2001/2002 drużyna już jednosekcyjnego Klubu Sportowego Bielawianka-Bester Bielawa wywalczyła mistrzostwo III ligi i tym samym zagrała po raz pierwszy na Turniejach o awans do II ligi, kolejno na Półfinale w Sulechowie, gdzie zespół zajął 2-gie miejsce i w Finałowej rozgrywce w Olkuszu, gdzie bielawianie uplasowali się na czwartej pozycji.

Zdjęcie 8

Zdjęcie 2. Mistrz III ligi dolnośląskiej w sezonie 2001/2002. U góry od lewej: Robert Michalik, Tomasz Kowalski, Łukasz Gryś, Wojciech Malczewski, Marcin Terlecki, Michał Malczewski, Marcin Ciesielski. Na środku od lewej: Ambroży Ciesielski (skarbnik), Józef  Drożdżyński (wiceprezes), Mirosław Doliński, Paweł Stasieńko, Maciej Olchowik, Waldemar Szczepanowski (trener), Krzysztof Stryczniewicz (K), Andrzej Zemanek, Tadeusz Nowacki (wiceprezes),  Jan Stryczniewicz (prezes klubu). Na dole od lewej: Marcin Figler, Tomasz  Doliński, Piotr Doliński.

Trenerem zespołu w tym okresie był wielokrotny reprezentant Polski z lat 60-tych, Pan Waldemar Szczepanowski. Po raz pierwszy ten pochodzący z Wałbrzycha szkoleniowiec trafił do naszego klubu pod koniec 2000 roku i prowadził nasz zespół przez kolejne dwa lata.

Zdjęcie 9

Zdjęcie 3. Waldemar Szczepanowski – trener Bielawianki-Bester w latach 2000-2002 oraz 2005-2007, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce w latach 60-tych

W sezonie 2002/2003 trenerem bielawskich siatkarzy został inny wałbrzyszanin – Pan Ryszard Kruk, pełniący wcześniej m.in. funkcję selekcjonera reprezentacji Polski (rok 1993). Pod jego skrzydłami zespół Bielawianki Bester także kwalifikował się do turnieju o awans do II ligi oraz uczestniczył w rozgrywkach o Puchar Polski szczebla centralnego.

Zdjęcie 10

Zdjęcie 4. Ryszard Kruk – trener Bielawianki-Bester w sezonie 2002/2003 a wcześniej selekcjoner reprezentacji Polski oraz wielu pierwszoligowych klubów.

W 2003 roku obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął grający zawodnik Paweł Stasieńko. W 2005 roku na kolejne dwa lata na stanowisko trenera powrócił Waldemar Szczepanowski a 2007 roku stery pierwszego zespołu objął długoletni zawodnik i kapitan bielawskiego zespołu Andrzej Zemanek.

Zdjęcie 11

Zdjęcie 5. Zespół Bielawianki Bester Bielawa – sezon 2003/2004. U góry od lewej: Rafał Pustelnik, Łukasz Kwieciński, Wojciech Malczewski, Robert Michalik, Marcin Ciesielski, Rafał Elwartowski, Paweł  Stasieńko. Na dole od lewej : Ryszard Kruk (trener), Łukasz  Łakomski, Michał Malczewski, Krzysztof Stryczniewicz (kapitan), Piotr Doliński, Andrzej Zemanek, Rafał Krysiński.

Pod skrzydłami  Andrzeja Zemanka seniorzy Bielawianki Bester dwukrotnie zdobyli wicemistrzostwo III ligi dolnośląskiej i zmagania ligowe kończyli w Turniejach Finałowych o II ligę. W 2009 roku w Bydgoszczy i w 2010 w Kętach podopieczni Zemanka plasowali się ostatecznie na czwartych pozycjach, powtarzając rezultat z 2002 roku.

Zdjęcie 12

Zdjęcie 6. Zespół Bielawianki Bester Bielawa – sezon 2009/2010. U góry od lewej: Robert Michalik, Wojciech Malczewski, Michał Malczewski, Paweł Dobrzański, Tomasz Jakubowski, Łukasz Kwieciński, Andrzej Zemanek (trener). Na dole od lewej: Bartosz Świgoń, Mateusz Polakowski, Piotr Sidor, Przemysław Kępski, Bartek Gaik, Krzysztof Stryczniewicz, Leszek Bocianowski (kierowca).

W 2010 roku został wybrany nowy Zarząd Klubu i od tamtego czasu jeszcze większe sukcesy odnosili nasi siatkarze, ale o tym przeczytacie i dowiecie się już w kolejnym historycznym artykule dotyczącym naszej sekcji ….