lata 70

Historia siatkówki w Bielawie, ciąg dalszy: lata 1972-2000

Po rozpoczęciu funkcjonowania klubu pierwszy awans do wyższej ligi Bielawianka uzyskała w 1972 roku, kiedy to zespół  awansował do klasy „ A ”. Kolejny sukces odnieśliśmy w roku 1974, kiedy to wywalczyliśmy awans do rozgrywek w klasie międzywojewódzkiej. W tym roku dużym osiągnięciem bielawskich siatkarzy był udział w finale województwa wrocławskiego o Puchar DZPS z udziałem m.in. Gwardii Wrocław (I liga), Chełmca Wałbrzych i Moto-Jelcza Oława.  Nasi zawodnicy zajęli czwarte miejsce, ale i tak udział bielawskiego zespołu w finale okrzyknięto wielką sensacją.

lata 70

Zdjęcie 1. Siatkarze KS „Bielawianka” z wizytą w Bautzen 1975 r. Od lewej stoją: Krzysztof Małecki, Zdzisław Żabicki, Andrzej Dalke, Z. Macias, Józef Drożdżyński i W. Krajewski.

 

Po reorganizacji rozgrywek, związanych z nowym podziałem administracyjnym kraju w 1976 roku bielawski zespół ponownie uczestniczył w rozgrywkach niższego szczebla rozgrywkowego, w zawodach klasy wojewódzkiej. Dopiero po dziewięciu latach, w roku 1985 siatkarze Bielawianki awansowali ponownie do ligi międzywojewódzkiej.

Seniorzy 1985

Zdjęcie 2. Siatkarze Bielawianki w 1985 roku powrócili ponownie do ligi międzywojewódzki. U góry od lewej stoją: Józef Drożdżyński, Edward Jagiełło, Andrzej Malanowski (trener), Tadeusz Nowacki, Marek Misztal, Dariusz Ginalski, Andrzej Skroban, Tomasz Jacyszyn, Jurek Szymeczko. Dolny rząd od lewej: dwójka dzieci, Piotr Stajno, Ireneusz  Jagiełło, Mieczysław Kiełek, Dariusz Kumienga

 

Z okresu lat 1972-1999 niestety nie mamy zbyt wiele zdjęć materiałów i informacji, więc zamieszczamy okrojoną historię, ale liczymy też na to, że osoby, które w tamtych czasach grały w naszym klubie odnajdą jakieś pamiątki i podzielą się nimi z nami przesyłając je na naszą skrzynkę mailową obchodów: 70-lecie.bielawianka@wp.pl lub w jakiś inny sposób.

Siatkarze 1993

Zdjęcie 3. Siatkarze Bielawianki z roku 1993. U góry od lewej: Krzysztof Stryczniewicz, Andrzej Zemanek, Andrzej Krogulski, Maciej Rochna, Paweł  ??? , Janek Tomczyk. Na dole od lewej: Ryszard Armanowski, Daniel Buta, Paweł Stasieńko.

 

Lata 90-te to początki karier kilku znaczących zawodników, którzy potem stanowili o sile bielawskiej drużyny, jak chociażby Krzysztof Stryczniewicz, Paweł Stasieńko, czy Marcin Ciesielski. Trenerem siatkarzy Bielawianki w połowie lat 90-tych został Pan Marian Spustek a zespół rywalizował wówczas na parkietach IV ligi.

rokitno.95a

Zdjęcie 4. Obóz sportowy siatkarzy Bielawianki w Rokitnie – rok 1995 . Od lewej u góry: Bartek Machała, Jurek Szymeczko, Irek Jagiełło, Piotr Silny, Wiesław Wisłowski, Maciej Olchowik, Łukasz Kidawa, Grzegorz Spustek, Marian Spustek (trener), żona trenera, Paweł Stasieńko, dziewczyna zawodnika , Krzysztof Stryczniewicz, Edward  Jagiełło. Na dole od lewej: Łukasz Masyk, Marcin Baran, Andrzej Zemanek (ten leżący), ???, Joanna Rochna, Maciej Rochna, Andrzej Krogulski.

 

W sezonie 1999/2000 zespół Bielawianki awansował do III ligi dolnośląskiej, a trenerem zespołu w tym czasie był mieszkaniec Dzierżoniowa, Pan Stanisław Gałka. Po jego rezygnacji z funkcji trenera, jeszcze w trakcie trwania sezonu, obowiązki przejął grający zawodnik Bielawianki Pan Andrzej Zemanek i to właśnie jemu po części przypisuje się ten sukces.

Seniorzy sezon 1999-2000

Zdjęcie 4. Mistrz IV ligi w sezonie 1999/2000. U góry od lewej:  Leszek Florian (prezes klubu), Marcin Terlecki, Marcin Figler, Michał  Malczewski, Łukasz Kidawa, Wojciech Malczewski, Marcin Ciesielski, Józef Drożdżyński (kierownik sekcji), Robert Michalik. Na dole od lewej: Andrzej Zemanek (trener), Paweł Stasieńko, Tomasz Doliński (K), Tomasz Kowalski, Krzysztof Stryczniewicz.

 

Z kolejnych 15-tu lat działalności naszej sekcji (już jako oddzielny klub) mamy już nieco więcej materiałów, więc obserwujcie nasza stronę wyczekując kolejnych historycznych „perełek” :-)