1996 - to l. l3ch

Historia piłkarzy Bielawianki od 1946 do 2016 roku

Najpopularniejszą dyscypliną sportową w klubie była zawsze piłka nożna. Sekcja ta działa nieprzerwalnie od 2 kwietnia 1946 roku. Marzenia, nadzieja, radość przeplatały się czasami z rozpaczą i łzami. W roku 1946 na naszym terenie funkcjonowały trzy drużyny piłkarskie. Były to zespoły: Żydowski Klub Sportowy „Wolność”, „Włókniarz” Bielawa i „Sparta” Bielawa – drużyna ta występowała pod patronatem Bielawskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Bieltex”. Były okresy pełnych trybun, wielkich nadziei związanych  z awansem naszej drużyny do wyższych klas rozgrywkowych.

Przez pierwsze lata istnienia zespół występował w klasie „B”, jednak ambicje  związane z klubem były wyższe i Bielawianka awansowała do klasy „A”, następnie do okręgówki.  Prawdziwie złoty okres nastał jednak z końcem lat pięćdziesiątych i początkiem sześćdziesiątych, kiedy ekipa z Bielawy dwukrotnie zdobywała tytuł mistrzów Dolnego Śląska i walczyła o awans do II ligi w latach 1961 i 1965.  O sile naszego zespołu stanowili wówczas  tacy zawodnicy jak: Ryszard Witkowski, Aleksander Morozowicz, Henryk Nykiel, Franciszek Szkudlarek, Andrzej Tkaczyk, Leszek  Kluźniak, Edmund Czech, Horst Panic, Jan Tyrka, Jan Antczok, Kazimierz Macheta  a także Kazimierz Socha, Witold Szejka i  Mieczysław  Baran.

Piłkarze Bielawianki rok 1948Zdjęcie 1. Piłkarze Bielawianki – rok 1948

 

Po nieudanych barażach o awans do II ligi nasz zespół opuścił Władysław Poręba, stając się zawodnikiem WKS Śląsk Wrocław. Natomiast Jan Antczak przeniósł się do KS „Cracovia” Kraków, występując wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

W latach 60-tych również Jerzy Sznajder zostaje powołany do odbycia służby wojskowej i broni barw WKS Śląsk Wrocław, aby później przenieść się do „Górnika” Wałbrzych. Natomiast utalentowany junior Wiesław Kędzia zostaje pozyskany przez KS „Arka” Gdynia. Do Wałbrzycha trafili również następujący zawodnicy : Zygmunt i Ireneusz Garłowski, Jerzy Pietraszko, Kazimierz Dzigoński, Michel Nykiel, Gerard Śpiewak, Jacek Jarecki, Marian Kowalski, Janusz Góra, Zbigniew Kubiak.  Niektórzy z nich później zostali zawodnikami WKS „Śląsk” Wrocław jak: Zygmunt Garłowski, Jacek Jarecki i Janusz Góra, a także reprezentantami naszego kraju.

 

W późniejszych latach zespół systematycznie walczył o awans do III ligi. ( np. w roku 1972 odpadając w rywalizacji z „Odrą” Wrocław). Wówczas  w zespole rywala występowali tacy zawodnicy jak:  późniejszy trener WKS „Śląska”   Romuald  Szukiełowicz czy też bramkarz „Zagłębia” Lubin Ryszard Walusiak  i napastnik  Ryszard Bożyczko.

Klub z Bielawy nie tylko zasłynął na Dolnym Śląsku, jako prawdziwa kuźnia talentów. W roku 1973 do reprezentacji Dolnego Śląska juniorów został powołany Stanisław Działo, który przez wiele meczy był jej kapitanem. Na Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie drużyna ta wywalczyła Mistrzostwo Polski. Również dużym zaskoczeniem  dla działaczy klubu było zdobycie mistrzostwa Podokręgu Świdnica trampkarzy prowadzonych przez trenera Henryka Nykiela i Leszka Kluźniaka.  Zawodnicy Ci zdobyli w 30 spotkaniach aż 140 bramek nie tracąc ani jednej. Ta drużyna już  w roku 1976 zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska Juniorów i walczyła o Mistrzostwo Polski. Kierownikiem drużyny był wówczas  Maurycy Bielecki oraz długoletni gospodarz klubu Marian-Zbigniew Kulig . Drużyna  ta mimo wielkiego wysiłku i ambicji przegrała  walkę o  to trofeum.

Rok 1976 mecz na 30-lecie Klubu Sportowego BielawiankaZdjęcie 2. Rok 1976 mecz na 30-lecie Klubu Sportowego Bielawianka

 

W 1976 roku pierwszy zespół pod wodzą trenera Stanisława Olearnika zdobył  awans do III- ligi. W nagrodę,  wraz z zespołem juniorów, udał  się na obóz letni do Bułgarii, do miejscowości Oazis koło Burgas. Dużą pomoc w organizacji wyjazdu udzielił ówczesny dyrektor zakładu  II Armii Wojska PolskiegoJerzy Mysior,  a także Stanisław Słowakiewicz – kierownik klubu. Funkcję prezesa Klubu pełnił wówczas  Stanisław Chrzan. Była to najdłuższa kadencja bo trwająca nieprzerwalnie przez 14 lat od roku 1976 do roku 1990. Tak długo jeszcze nikt tej funkcji nie pełnił.  W roku 1976 po odejściu trenera Olearnika ponownie posadę  trenera objął Leszek Kluźniak. Sensacją było  wówczas utworzenie zespołu piłkarskiego kobiet. Były to pracownice zakładu im. II Armii Wojska Polskiego. Trenerem tej drużyny i jej twórcą był Janusz Zjawin  p.s. „złota nóżka”W roku 1977 Adam Działo został zawodnikiem II ligowego zespołu „Moto-Jelcz” Oława, będąc jej kapitanem przez wiele sezonów.

 

Kolejne dwa dziesięciolecia to wciąż okres świetności klubu. Zespół notował wtedy udane występy w IV i III lidze, niejednokrotnie odgrywając w niej znaczące role.  W latach 80-tych ponownie uzyskaliśmy awans do III ligi. W meczu u siebie z rywalem zza miedzy „Lechią” Dzierżoniów  wygraliśmy 1:0, bramkę z rzutu karnego zdobył Kazimierz Jurkowski. Wyróżniającymi się wówczas zawodnikami byli: Leszek Brożek, Jerzy Buczyński, Zbigniew Zalech, Roman Markowski, Antoni Lubieniecki, Bogdan Karaś i Zbigniew Konopka. Sekretarzem klubu był wspaniały Stanisław Słowakiewicz. Trenerem drużyny był Leszek Kluźniak.

Trzeba zaznaczyć również, że  w klubach II ligowych grali również niektórzy nasi zawodnicy tacy jak:  Zbigniew Kubiak w Zagłębiu WałbrzychZbigniew Owczarek w Gwardii Szcztno, Jerzy Miller w „Moto-Jelcz” Oława  oraz Jerzy Rączka w „Hutniku” Kraków. Natomiast  Andrzej-Tomasz Owczarek został pozyskany przez KS„Polar” Wrocław.

Niestety, wraz z początkiem XXI wieku, podobnie jak wiele innych dolnośląskich klubów i nasz klub odczuł zmiany gospodarcze.

Zespół piłkarzy Bielawianki w 1988 roku

Zdjęcie 3. Zespół piłkarzy Bielawianki w 1988 roku.

 

Od roku 1990 do 1998 prezesem klubu zostaje Janusz Cąber, natomiast wiceprezesami Zbigniew Skowroński oraz Zbigniew OwczarekW roku 1994 trenerem był Wiesław Pisarski, który dostał zadanie utrzymania zespołu w III lidze. Pozyskujemy z Legnicy bramkarza Bogdana Terefelko oraz Piotra Juraszka z Piławy Górnej. Drużyna utrzymuje się w III lidze. Natomiast w sezonie 1994/1995  zajmuje najwyższą czwartą pozycję.  Kierownikiem drużyny był Kazimierz Pakosz. Zespół występował wtedy w następującym składzie: bramkarze: Bogdan Terefelko, Tomasz Koguć, Grzegorz Leś oraz zawodnicy z pola: Jacek Szydłowski, Jerzy Buczyński, Marek Myśliński, Jacek Bielecki, Andrzej-Tomasz Owczarek, Marek Sota, Bartłomiej Świątek, Piotr Juraszek, Jacek Wiechowski, Robert Samek, Marek Ogrodowicz, Daniel Chęciński, Maciej Pakosz, Krzysztof Zając, Tomasz Kudyba, Mirosław Samek, Robert Nazimek, Marcin Ronowicz, Sebastian Szteke, Robert Szostek.

Później  trenerami pierwszego zespołu  byli: Kazimierz Dzigoński,  Adam Działo, Wiesław Pisarski oraz Józef Urbanowicz.

1996 - to l. l3ch

Zdjęcie 4. Rok 1996

 

W styczniu 1997 Pan Zbigniew Skowroński pełniący wówczas funkcję prezesa BZPB im. II Armii Wojska Polskiego im.”Bielbaw”  przekazał obiekty sportowe  Urzędowi Miasta Bielawa.  Obiekty  te od  1946 do stycznia 1997 roku były własnością w/w zakładu.

 

W latach dziewięćdziesiątych do Bielawy powrócił Jerzy Buczyński, który  wcześniej występował w III ligowej „Victorii” Wałbrzych.  Wówczas także  pozyskano dwóch nowych zawodników: Radosława Roztockiego oraz Marka Nowickiego z Rawicza. Trenerem był wówczas Kazimierz Dzigoński a kierownikiem drużyny Kazimierz Pakosz.  Funkcję prezesa Klubu od roku 1998 do 2000 pełnił Leszek FlorianW 1999 roku w ramach dobrej współpracy z trenerem reprezentacji Polski juniorów,  Marek Baranowski otrzymał powołanie do kadry. Trenerami  naszej drużyny byli wówczas: Zbigniew Górecki i Leszek Dulat.

Mecz na stadionie Bielawianki - sezon 1999/2000 (trener Leszek Dulat)

Zdjęcie 5.  Mecz na stadionie Bielawianki – sezon 1999/2000 (trener Leszek Dulat)

 

Po zakończeniu gry w drużynie Jerzy Buczyński zostaje trenerem pierwszego zespołu.  We wrześniu 2000 roku odbyło się zebranie członków Klubu w celu  połączenia się z Klubem Sportowym „Błękitni” Owiesno, co też nastąpiło.  Klub nasz zaczął występować  pod nazwą „Bielawianka-Błękitni”. Prezesem Klubu został Zbigniew Rak – były Burmistrz Miasta, a członkami Zarządu zostali: Jerzy Wyrzucki (ówczesny prezes  „Błękitnych”Owiesno),  Adolf Szczerbień, bracia Jerzy i Stanisław Gładyszowie,  Stanisława Rak, Zbigniew Owczarek, Tadeusz Dzigoński, Stanisław Gładysz, Adam Pajda, Artur Wójcik.

Zespół pod wodzą Jerzego Buczyńskiego zdobywa  I miejsce w grupie wałbrzyskiej i w walce z drużyną „Iskra” Kochlice (mistrz legnicki) wywalczył awans do III ligi. Był to piękny prezent drużyny na 55 rocznicę powstania Klubu. Zespół nasz występował w  składzie: Damian Sadyś, Adam Rzepski, Kamil Skalski (bramkarze) oraz zawodnicy z pola:  Remigiusz Markowski, Jacek Szydłowski, Marek Baranowski, Jacek Bielecki, Krzysztof Zając, Jarosław Starczewski, Wojciech Gandurski, Jarosław Rapacz, Patryk Hałaczkiewicz, Tomasz Owczarek, Tomasz Kowalski, Bartłomiej Świątek, Daniel Chęciński, Mirosław Samek, Daniel Szostek, Sławomir Roczniak, Łukasz Koselski, Wojciech Działo. Kierownikiem drużyny był Zbigniew Odzimkowski.

Prasówka z 2001 roku

Zdjęcie 6. Prasówka o piłkarzach Bielawianki z 2001 roku.

 

W ramach współpracy z SMS Łódź pozyskaliśmy zawodnika Edwarda Kołodziejczyka (byłego wychowanka z Nowej Rudy). Mimo dużego zaangażowania działaczy i zawodników, szybko jednak opuściliśmy III ligę. A graliśmy w grupie z takimi zespołami jak: „Piast” Gliwice, Bielsko- Biała, „Concordia” Knurów, „Polonia” Bytom. Po spadku do IV ligi nasz zespół opuścił Daniel Chęciński i Tomasz Owczarek, przenosząc się do KS „Orzeł” Ząbkowice Śląskie. Natomiast najlepszy nasz snajper Robert Samek odchodzi do „Pogoni” Oleśnica a Bartłomiej Świątek do „Lechii” Dzierżoniów, pozyskując w zamian od klubu zza miedzy Andreja Zabijakina.

 

Od lutego 2003 roku do listopada 2004 prezesem klubu zostaje Jerzy Wyrzucki, natomiast trenerem Zbigniew Soczewski. Trenerami  później w tym okresie byli  ponownie: Jerzy Buczyński, Wiesław Pisarski, Aleksander Papiewski, Ryszard Mordak, Andrzej Lubieniecki i Marek Pyziak.

Od chwili spadku z III ligi tj. od roku 2002  doznaliśmy wiele porażek,  co spowodowało spadek drużyny do ligi okręgowej.

 

W listopadzie  2004 roku odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków klubu. Na Prezesa Klubu wybrano wiceburmistrza Andrzeja Hordyja, a jego zastępcami zostali: Stanisław Działo i Marek RunowiczW roku 2005 funkcje trenera ponownie obejmuje Jerzy Buczyński, który osiąga bardzo dobre wyniki i jego zespół powraca ponownie do IV ligi.

Później trenerem zostaje Józef Urbanowicz były zawodnik „Zagłębia” Wałbrzych. Kierownikiem Klubu zostaje Zbigniew Owczarek, a do pomocy służył mu długoletni działacz Zdzisław Jeżowski. Po rezygnacji z funkcji kierownika Klubu przez Zbigniewa Owczarka posadę tę przejął były zawodnik Marek Baranowski, który po doznaniu kontuzji  zakończył przygodę z piłką.

 

W roku 2007 Walne zebranie podjęło uchwałę o zmianie nazwy w statucie Klubu. I tak od sezonu 2007/2008  KP „Bielawianka-Błękitni” występowała pod nazwą  Klub Piłkarski ”Bielawianka”.

 

Sezon rozgrywkowy 2008/2009 był dla nas niepomyślny, gdyż utrzymaliśmy się w lidze okręgowej na 11 miejscu. Pocieszające było dla nas tylko to, że Tomasz Boczkowski został królem strzelców, zdobywając 23 bramki w sezonie. W 2009 odwiedził nas nasz wychowanek Janusz Góra – były zawodnik WKS „Śląsk” Wrocław i Reprezentacji Kraju. Obecnie przebywa w Niemczech. Ostatnim jego klubem był  SV Ulm Bundesliga.

Po 7 latach gry w KS „Orzeł” Ząbkowice powrócili do naszego zespołu: Daniel Chęciński i Tomasz Owczarek. W styczniu 2009 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Fotel Prezesa Klubu przypadł Danielowi Dubasowi a wiceprezesem został Zbigniew Owczarek. Dotychczasowy prezes Marek Runowicz wszedł w skład Zarządu wspólnie ze Stanisławem Działo, Tadeuszem Popielarzem, Ireneuszem Rogalskim oraz Wacławem Beckiem.

 

W dniu 8 października 2010 roku dokonano  zmiany  nazwy  w statucie Klubu  na Stowarzyszenie Klub Piłkarski „Bielawianka”

 

W sezonie 2009/2010 zespół SKP Bielawianka osiąga  sukces w rozgrywkach pucharowych zdobywając Puchar Prezesa OZPN Wałbrzych a także Puchar Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu.

Zespół SKP Bielawianka po zdobyciu Pucharu DZPN - rok 2010

Zdjęcie 7. Zespół SKP Bielawianka po zdobyciu Pucharu DZPN – rok 2010.

 

Ponadto drużyna zdobył mistrzostwo ligi okręgowej i uzyskała awans do IV ligi. Na 28 meczy zdobyliśmy 71 pkt oraz bramki 102:22. królem strzelców został Tomasz Boczkowski z dorobkiem 26 bramek w sezonie, natomiast Tomasz Owczarek zdobył ich 22. Trenerem drużyny był Karol Ulatowski a kierownikiem drużyny  niezawodny Zbigniew Mika.

Zespół SKP Bielawianka - Mistrz Ligi Okręgowej sezon 2009/2010 i awans do IV ligi

Zdjęcie 8. Zespół SKP Bielawianka – Mistrz Ligi Okręgowej sezon 2009/2010 i awans do IV ligi

 

Zdjęcie SKP Bielawianka po zdobyciu Okregowego Pucharu Polski

Zdjęcie 9. Zdjęcie SKP Bielawianka po zdobyciu Okregowego Pucharu Polski – sezon 2009/2010.

 

Po zakończonej rundzie jesiennej 2010/2011 Mateusz Peroński zostaje  zawodnikiem młodej ekstraklasy WKS „Śląsk” Wrocław. Runda wiosenna dla naszej drużyny rozpoczęła się niezbyt dobrze. Straciliśmy pozycję lidera a mieliśmy 7 pkt przewagi nad drugim zespołem. Liderem grupy był zespół „Prochowiczanka” Prochowice.

 

W 2011 roku w Sali Teatralnej MOKiS odbyła się  uroczystość  65-lecia powstania „Bielawianki”.  Działaczom i zawodnikom wręczono odznaczenia. Wystawę wspomnień organizował Zbigniew Owczarek przy udziale Kazimierza Aftanasa. Ponadto zorganizowano mecz oldbojów  z zespołem WKS „Śląsk” Wrocław (wygrali goście 3 : 2). Trenerem naszej drużyny był Leszek Kluźniak, a kierownikiem drużyny Jan Rogalski.

Po tym meczu odbył się mecz naszego I-go zespołu występującego w IV lidze z drużyną „PUMA” Pietrzykowice. Drużyna nasza pokonała gości 5:0 i tym samym wywalczyła awans do III ligi,  jako drugi zespół w grupie. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Prochowiczanki” Prochowice.  Zespół nasz występował wtedy w następującym składzie: Wojciech Wierzbicki, Marcin Celmer (bramkarze) oraz zawodnicy z pola: Jarosław Rapacz, Mirosław Marszałek, Paweł Ulatowski, Paweł Świerzawski, Paweł Zieliński, Ziemowit Cichocki, Daniel Chęciński, Andrzej-Tomasz Owczarek, Marek Rurarz, Adrian Morasz, Michał Gendera, Rafał Góral, Rafał Rorat, Dawid Jagieła, Tomasz Piątkowski,  Paweł Tomaszewski, Tomasz Boczkowski. Kierownikiem drużyny był Zbigniew Mika. Po meczu odbyła się wspaniała feta na stadionie.

Tomasz Boczkowski został królem strzelców  zdobywając 27 bramek. Również awans do klasy „A” zdobyła nasza druga drużyna prowadzona przez Tadeusza Popielarza i Krzysztofa Zająca.

W związku z awansem do III ligi byli nasi zawodnicy mieszkający w Stanach Zjednoczonych oraz Kanady tj: Jan Kowalski, Zygmunt Potocki, Zygmunt Wilk oraz Jerzy Pietraszko zakupili sprzęt sportowy dla pierwszego zespołu.

 

Od stycznia 2012 roku po rezygnacji Karola Ulatowskiego funkcję trenera przejmuje Leszek Dulat.

Pozyskujemy z Legnicy naszego byłego zawodnika Pawła Ochotę.

Nowy sezon rozgrywkowy III ligi 2012/2013 rozpoczęliśmy od porażek i po przegranej 1:5 z drużyną „Polonii” Świdnica rozwiązano umowę z trenerem Leszkiem Dulatem. Funkcję trenera objął Jarosław Machowski. Na wniosek prezesa wycofano z rozgrywek drugi zespół  oraz drużynę ligi dolnośląskiej trampkarzy. Rundę wiosenną rozpoczęliśmy bez naszego króla strzelców Tomasza Boczkowskiego oraz Andrzeja-Tomasza Owczarka, którzy zakończyli  grę w naszym klubie. Zespół  wówczas  występował  w następującym składzie: Janiczak,   Rapacz, Kopeć, Kaczmarek, Morasz, Reszczyński, Niewiadomski, Jagieła, Ślepecki, Chęciński, Góral, Paweł Zieliński, Tomasz Zieliński, Ochota, Prokop.

 

W czerwcu 2013 roku Zbigniew Owczarek przekazał kierownikowi  Klubu Markowi Baranowskiemu sześć piłek adidasa, które zostały zakupione przez  byłego naszego zawodnika Zbigniewa Pankowskiego mieszkającego w Kanadzie.  Liderem III ligi naszej grupy został zespół  UKP „Lechia” Zielona Góra. Nasza drużyna zajęła  siódme miejsce w tabeli na 30 meczy zdobyliśmy 43 pkt (bramki 46:42).  Barwy naszego klubu  zmienił: Paweł Ochota odchodząc do „Lechii” Dzierżoniów, natomiast Daniel Chęciński do Piasta Nowa Ruda.

SKP Bielawianka po zdobyciu Pucharu OZPN - rok 2013

Zdjęcie 10. SKP Bielawianka po zdobyciu Pucharu OZPN – rok 2013.

 

Na koniec rundy jesiennej  III ligi 2013 roku zajęliśmy 13-tą pozycję a po 18-tu meczach meczach całego sezonu 2013/2014 zdobyliśmy zaledwie 18 pkt, co dawało degradację do niższej klasy rozgrywkowej. Jednak ze względu na reorganizację rozgrywek zespół utrzymał się w trzeciej lidze. Do rozgrywek tych przystąpiliśmy w następującym składzie:  Krzysztof  Słonecki, Kacper Bosacki (bramkarze) oraz zawodnicy z pola: Jarosław Rapacz, Janusz Kaczmarek, Adrian Morasz, Damian Chmielewski, Michał Łaski,  Dawid Rosicki (z Wałbrzycha) Łukasz Łużny (z Widzewa), Marcin Kopeć, Seweryn Ślepecki, Adrian Niewiadomski,  Kamil Kot,  Rafał Góral,   Dawid Włodek (pozyskany z Lechii Dzierżoniów), Michał Nacfalski, Damian Olejnik, Kamil Kuska (SMS Łódź), Tomasz Zieliński (Pieszyce), Piotr Prokop, Mateusz Szuszwalak. Trenerem był Jarosław Machowski, kierownikiem drużyny Zbigniew Mika.

Po słabym sezonie 2013/2014 Prezes Daniel Dubas postanowił złożyć rezygnację z tej funkcji włącznie z  wiceprezesem Siódmakiem. Funkcję P.O. prezesa przejął Marek Baranowski, powołując na trenera Tomasza Zielińskiego z  Ząbkowic.  Kierownikiem drużyny w dalszym ciągu był Zbigniew  Mika.

 

Kolejny sezon rozgrywkowy 2014/2015 rozpoczęliśmy od przegranego 1:3 wyjazdowego meczu derbowego w  z „Lechią” Dzierżoniów, ale później szło już nieco lepiej, choć i tak rundę jesienną zakończyliśmy dopiero na 15 miejscu pośród 18-tu zespołów.

 

W marcu 2015 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu, na którym powołano nowy skład Zarządu. Prezesem został Czesław Szewczyk, wiceprezesem ds. org. Dariusz Sznajder, wiceprezesem ds. sportowych Zbigniew Owczarek, sekretarzem Dawid Włodek, członkiem ds. współpracy z zespołami młodzieżowymi Remigiusz Markowski. Kierownikiem klubu został Marek Jończy.  Trenerami zespołów młodzieżowych zostali:  Jacek Bielecki oraz Krzysztof Zając.

Po wysokiej przegranej z drużyną „Polonii” Świdnica  Zarząd Klubu podziękował za dotychczasową współpracę trenerowi  Tomaszowi Zielińskiemu i w jego miejsce zatrudnił Alberta Połubińskiego z Dzierżoniowa. Mistrzem grupy III ligi została drużyna  Formacji Port 2000 Mostki, która mimo zdobycia pierwszego miejsca zrezygnowała z walki o awans do II ligi. Nasza drużyna  na 18 zespołów zajęła ostatecznie 15 miejsce, co skutkowało degradacją do IV ligi.

 

Sezon rozgrywkowy 2015/2016  zespół SKP Bielawianka rozpoczął z wieloma problemami. Wielu zawodników po spadku naszego zespołu opuściło klub. Trenerem drużyny pozostał Albert Połubiński, kierownikiem drużyny Zbigniew Mika a masażystą Marcin Miernicki. Skład drużyny na rundę jesienną przedstawiał się następująco: Tomasz Majewski, Tomasz Pełka (bramkarze) oraz zawodnicy z pola: Michał Łaski, Patryk Chrapek, Adrian Morasz, Adam Tyc,  Damian Chmielewski, Adrian Jasiński, Bartłomiej Kędziora, Dominik Murszewski, Sebastian Mroczek, Pweł Soboniak, Piotr Prokop, Mateusz Szuszwalak, Adrian Niewiadomski.

Po rundzie jesiennej zespół Bielawianki na 16 drużyn zajmuje 13-te miejsce. Do niższej klasy rozgrywkowej spadają cztery zespoły, więc w obecnej rundzie wiosennej Bielawianka musi powalczyć o wyższą pozycję. W dniu 28 listopada 2015 r  odbyło się podsumowanie rundy jesiennej.  Wszyscy liczą na odbudowanie się zespołu w rundzie wiosennej, do której zespół przystąpił w następującym składzie: Tomasz Majewski, Tomasz Pełka (bramkarze) oraz zawodnicy z pola: Tomasz Piątkowski, Mariusz Żyłka,  Michał Łaski, , Adrian Morasz, Daniel Chęciński, Kamil Szydłowski, Piotr Prokop, Kamil Lechocki,  Wojciech Malka, Dawid Włodek, Seweryn Ślepecki, ,  Andrii Kozachenko , Bartłomiej Kędziora, Kamil Sienkiewicz, Adam Tyc. Trener – Albert Połubiński, kierownik – Zbigniew Mika, masażysta – Marcin Miernicki.

Zespół SKP Bielawianka - sezon 2015/2016 runda wiosenna

Zdjęcie 11. Zespół SKP Bielawianka – sezon 2015/2016 runda wiosenna.

Opracowali: Zbigniew Owczarek, Leszek Florian, Magda Mika

Zredagował:  Łukasz Gryś